Zgłoś swój udział

ZGŁOSZENIA I BILETY

Jak się zgłosić i opłacić składkę organizacyjną?

 1. Wejdź tutaj i wypełnij formularz zgłoszeniowy.
 2. Po potwierdzeniu zgłoszenia otrzymasz e-mail z nr konta, na który należy przelać składkę w wysokości właściwej terminowi, w którym dokonujesz zgłoszenia.
 3. Co wtorek weryfikujemy otrzymane składki i wysyłamy wiadomości z potwierdzeniem.

Należy pamiętać, że „Rejza” jest wydarzeniem dla pasjonatów LARPów od pasjonatów LARPów. Nie jest to wydarzenie produkowane i oferowane przez żadną firmę.

Jak dołączyć do istniejącego oddziału?

 1. Opłać składkę organizacyjną.
 2. Zapoznaj się z informacjami o stronach konfliktu i oddziałach, w tym też informacje, czy do danego oddziału nadal można się zgłaszać.
 3. Zgłoś się do dowódcy interesującej Cię formacji poprzez nasz Discord lub bezpośrednio do dowódcy (przy każdym oddziale zamieszczamy link do profilu dowódcy na Facebooku).
 4. Na koniec dowódca potwierdzi przyjęcie Cię w swoje szeregi i zapisze Cię na współdzielonej z nami liście członków oddziału.
 5. Podaj dowódcy informacje, czy opłaciłeś/aś składkę organizacyjną lub kiedy to zrobisz.

Zachęcamy do korzystania z naszego Discorda i kanałów widocznych tylko dla Twojej strony konfliktu, gdzie wspólnie z innymi będziecie mogli kontynuować przygotowania do „Rejzy

Jakie wymagania stawiają organizatorzy wobec członków oddziałów

 1. Znasz wprowadzenie do gry, mechanikę, plan wydarzenia.
 2. Stawisz się w stroju i z wyposażeniem nie odstającym od realiów epoki oraz adekwatnym do odgrywanej roli.
 3. Jesteś gotowy/a i zgadzasz się na zabawę z wojskiem i zbójami – walka, brutalne sceny, krzyk, chaos pola walki, rozkazy, z którymi się nie zgadzasz, ale je wykonujesz lub odgrywane konsekwencje braku subordynacji, porwania, grabież żołdu, niewola, rytuały, wykorzystanie sztucznej krwii.
 4. Jeśli wybrałeś grę w oddziale liniowym, graj ze swoim oddziałem – dowódca i towarzysze nie chcą co chwilę szukać brakującego towarzysza. Jeśli wolisz styl gry “wolnego elektronu” wybierz odpowiednią rolę np. zwiadowcy lub jedną z ról w Lesie.
 5. Jesteś gotowy/a do i zgadzasz się na udział w inscenizowanej wojnie religijnej oraz ew. odgrywanie sceny przerzucania się obelgami. Traktujesz to jako element gry.
 6. Ciosy zadajesz tak, aby Twój gracz-partner po drugiej stronie podziękował Ci za udane i bezpieczne starcie.

Jak objąć dowództwo nad oddziałem?

 1. Opłać składkę organizacyjną.
 2. Wejdź na stronę rejza.pl/o-grze , gdzie odnajdziesz informacje o stronach konfliktu i oddziałach, w tym też informacje, które oddziały są nadal wolne*.
 3. Zbierz przynajmniej cztery osoby, z którymi zapoczątkujesz oddział.
 4. Wypełnij formularz obejmowania oddziału lub skontaktuj się z nami w celu zaproponowania stworzenia innego oddziału.

Po weryfikacji meldunku prześlemy Ci e-mail z potwierdzeniem i arkuszem google do prowadzenia listy członków oddziału. Tabela ta będzie współdzielona z nami i będzie pomocna to organizacji wątków i nie tylko. Następnie oznaczymy oddział jako istniejący na stronie WWW, a Ciebie jako jego dowódcę.

Jakie oczekiwania stawiają organizatorzy wobec dowódców oddziałów?

 1. Przygotowanie oddziału – zadbaj o przygotowanie swoich graczy pod względem znajomości historii, mechaniki, strojów oraz kwatermistrzowskim i logistycznym. Nie zaszkodzi też pomyśleć o podstawowej apteczce. Nie musisz robić wszystkiego sam! Rozdziel zadania, angażując zespół.
 2. Granie roli dowódcy na grze – zadbaj o to, aby oddział wiarygodnie zagrał swoją rolę. Nie musisz być geniuszem taktycznym, ani organizacyjnym, ale odradzamy podejmowania się tej roli, jeśli ludzie ignorują Twoje polecenia lub jeśli powodują one chaos i frustrację lub rola ta wyczerpuje Cię i nie sprawia frajdy.
 3. Osoba kontaktowa – dowódca oddziału będzie zarówno in-game jak i off-game osobą, do której będą spływały informacje – rozkazy, potrzeby, fakapy, zgłoszenia, pomysły etc. Twoim zadaniem jest zadbać o przepływ ważnych informacji w obu kierunkach.
 4. Koordynacja rekrutów – na naszym Discordzie mogą odzywać się osoby poszukujące oddziału. Twoim przywilejem jest zadawanie pytań i weryfikowanie, czy dogadujecie się w sprawie wyobrażenia nt. gry. Będziesz również aktualizować spis drużyny. 

*-Jeśli chciałbyś założyć oddział spoza wymienionych na rejza.pl/o-grze, ale nadal pasujące do historii, zgłoś to nam. Po tym jak obsadzone zostaną kluczowe dla gry oddziały będziemy kolejno rozpatrywać zgłoszenia. Nie możemy jednak obiecać, że oddziały te finalnie pojawią się w grze.