m
Back to Top
 

Zgłoś swój udział

ZGŁOSZENIA I BILETY

Jak założyć oddział lub dołączyć do istniejącej formacji?

Jak ''kupić bilet''?

 1. Wejdź tutaj [link do uzupełnienia] i wypełnij formularze zgłoszeniowe
 2. Po potwierdzeniu zgłoszenia otrzymasz e-mail z nr konta, na który należy przelać zrzutkę w wysokości właściwej terminowi, w którym dokonujesz zgłoszenia.
 3. Gotowe. Mając bilet możesz przejść do dołączania lub zakładania oddziału.

Należy pamiętać, że „Rejza” jest wydarzeniem dla pasjonatów LARPów od pasjonatów LARPów, nie wydarzenie produkowane i oferowane przez żadną firmę.

Jak dołączyć do istniejącego oddziału?

 1. Kup bilet
 2. Zapoznaj się z informacjami o stronach konfliktu i oddziałach, w tym też informacje, czy do danego oddziału nadal można się zgłaszać.
 3. Zgłoś się do dowódcy interesującej Cię formacji poprzez nasz Discord .Tam zarówno Ty, jak i oficer macie okazję, aby zadać sobie nawzajem kluczowe pytania, które pozwolą potwierdzić, że stanowicie dobre połączenie. Na koniec dowódca potwierdzi przyjęcie Cię w swoje szeregi.
 4. Podaj dowódcy nr swojego biletu

Wkrótce udostępnimy Ci na Discordzie zamknięte kanały Twojej strony konfliktu, gdzie wspólnie będziecie mogli kontynuować przygotowania do „Rejzy”.

Jakie wymagania stawiają organizatorzy wobec członków oddziałów?

 1. Znasz wprowadzenie do gry, mechanikę, plan wydarzenia.
 2. Stawisz się w stroju i z wyposażeniem nie odstającym od realiów epoki oraz adekwatnym do odgrywanej roli.
 3. Jesteś gotowy/a i zgadzasz się na zabawę z wojskiem i zbójami – walka, brutalne sceny, krzyk, chaos pola walki, rozkazy, z którymi się nie zgadzasz, ale je wykonujesz lub odgrywane konsekwencje braku subordynacji, porwania, grabież żołdu, niewola, rytuały, wykorzystanie sztucznej krwii.
 4. Jeśli wybrałeś grę w oddziale liniowym, graj ze swoim oddziałem – dowódca i towarzysze nie chcą co chwilę szukać brakującego towarzysza. Jeśli wolisz styl gry “wolnego elektronu” wybierz odpowiednią rolę np. zwiadowcy lub jedną z ról w Lesie.
 5. Jesteś gotowy/a do i zgadzasz się na udział w inscenizowanej wojnie religijnej oraz ew. odgrywanie sceny przerzucania się obelgami. Traktujesz to jako element gry.
 6. Ciosy zadajesz tak, aby Twój gracz-partner po drugiej stronie podziękował Ci za udane i bezpieczne starcie.

Jak objąć dowództwo nad oddziałem?

 1. Kup bilet
 2. Wejdź na stronę […], gdzie odnajdziesz informacje o stronach konfliktu i oddziałach, w tym też informacje, które oddziały są nadal wolne*.
 3. Zbierz przynajmniej cztery osoby, z którymi zapoczątkujesz oddział.
 4. Zameldujcie się na naszym Discordzie   w zakładce #zgłoszenia-oddziałów wg. zamieszczonego tam wzoru. Koniecznie zaznaczcie, czy przewidujecie otwartą rekrutację, czy tylko na zaproszenie.

Zweryfikujemy i potwierdzimy meldunek, po czym oznaczymy oddział jako istniejący na stronie WWW, a Ciebie jako jego dowódcę.

Jakie oczekiwania stawiają organizatorzy wobec dowódców oddziałów?

 1. Przygotowanie oddziału – zadbaj o przygotowanie swoich graczy pod względem znajomości historii, mechaniki, strojów oraz kwatermistrzowskim i logistycznym. Nie zaszkodzi też pomyśleć o podstawowej apteczce. Nie musisz robić wszystkiego sam! Rozdziel zadania, angażując zespół.
 2. Granie roli dowódcy na grze – zadbaj o to, aby oddział wiarygodnie zagrał swoją rolę. Nie musisz być geniuszem taktycznym, ani organizacyjnym, ale odradzamy podejmowania się tej roli, jeśli ludzie ignorują Twoje polecenia lub jeśli powodują one chaos i frustrację lub rola ta wyczerpuje Cię i nie sprawia frajdy.
 3. Osoba kontaktowa – dowódca oddziału będzie zarówno in-game jak i off-game osobą, do której będą spływały informacje – rozkazy, potrzeby, fakapy, zgłoszenia, pomysły etc. Twoim zadaniem jest zadbać o przepływ ważnych informacji w obu kierunkach.
 4. Koordynacja rekrutów – na naszym Discordzie […] mogą odzywać się osoby poszukujące oddziału. Twoim przywilejem jest zadawanie pytań i weryfikowanie, czy dogadujecie się w sprawie wyobrażenia nt. gry. Będziesz również aktualizować spis drużyny. 

 

*-Jeśli chciałbyś założyć oddział spoza wymienionych […tutaj…], ale nadal pasujące do historii, zgłoś to na naszym Discordzie […] na kanale […]. Po tym jak obsadzone zostaną kluczowe dla gry oddziały będziemy kolejno rozpatrywać zgłoszenia. Nie możemy jednak obiecać, że oddziały te finalnie pojawią się w grze.